Design formuláře

Pokud tvoříme formuláře, které neslouží jen pro rychlé zjištění informací uvnitř školy, měli bychom formulář graficky upravit. Přímo ve formulářích máme k dispozici celou řadu připravených motivů, které stačí jen kliknutím označit a máme hotovo.

K tomu, aby design formuláře odrážel grafiku školy, nebo se týkal samotného předmětu dotazníku, budu muset základní (výchozí) motiv sami přizpůsobit.  Co všechno můžeme přizpůsobit?

1. Obrázek záhlaví

Do obrázku záhlaví nejčastěji umisťujeme logo (školy), případně hlavní téma dotazníku. Poté, co klikneme na "Změnit motiv", vybereme první položku ze seznamu "Obrázek záhlaví".2. Nadpis, Popis, Otázka, Text nápovědy

Zde můžeme změnit typ, velikost  a barvu písma, případně zarovnat text.


3. Pozadí formuláře

Při volbě pozadí formuláře dbáme na to, aby pozadí bylo co nejvíce kontrastní k textu a aby celý formulář nepůsobil křiklavým dojem. Kromě barvy pozadí můžeme změnit také barvu ohraničení celého formuláře.

4. Pozadí stránky

Do pozadí stránky můžeme umístit vhodný obrázek, resp. grafický motiv. Pokud máme dlouhý formulář, volíme raději grafický motiv, který se dá do nekonečna opakovat a nepoznáme tak, že podklad tvořen opakujícím se obrázkem.

Nejen pro grafické motivy, ale také pro barvy písma a barevné palety je výborným zdrojem web http://www.colourlovers.com/patterns, kde v  části Patterns nalezneme krásná pozadí pod formuláře.

 Výsledek pak může vypadat například třeba takto.


Vytvoření složitého formuláře

Comments